Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Rycerstwo Niepokalanej

Rycerstwo Niepokalanej przy parafii św. Jadwigi w Dobroszycach.

Rycerstwo Niepokalanej, jako wspólnota przy parafii św. Jadwigi, powstała 27.06.2009 r., we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, w Roku jubileuszowym św. Pawła i Ks. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela Zgromadzenia Księży Salwatorianów. Liczyła wówczas 33. członków.

Rycerstwo Niepokalanej jest to ruch maryjno–apostolski, którego pierwotnie twórcą był św. Maksymilian Maria Kolbe. Jego celem jest czynienie jak największej chwały Bożej, pozyskiwanie wszystkich dusz dla Maryi Niepokalanej, a przez Maryję Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Tak jak każda wspólnota ma na uwadze szczególne potrzeby swojej parafii, członkowie Rycerstwa wspierają modlitwą swoich kapłanów, a także egzystują z innymi grupami, aby wspólnie z nimi umacniać się oraz by stawać się coraz lepszymi i gorliwszymi katolikami w wierze.

Realizując te założenia nasza wspólnota dąży do pozyskiwania maksymalnej liczby Rycerzy Maryi, poszerzając jej szeregi. Obecnie wspólnota liczy 105 osób (sierpień 2017 r.) – czcicieli Maryi. Są to osoby nie tylko z naszej parafii, ale także z innych miejscowości: Dobra, Jenkowice, Oleśnica i Wrocław.

Warunki przystąpienia do Rycerstwa Niepokalnej są następujące:

  1. oddać się całkowicie Niepokalanej jako narzędzie w Jej macierzyńskich rękach;
  2. nosić Cudowny medalik;
  3. wpisać się do Księgi Rycerstwa Niepokalanej (założonej kanonicznie).

Środki Rycerstwa Niepokalanej:

  1. odmawiać codziennie akt strzelisty do Niepokalanej: „O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami…”;
  2. wykorzystać dla sprawy Niepokalanej wszystkie środki godziwe na jakie pozwala stan, warunki i okoliczności. Najskuteczniejszymi środkami są: modlitwa, pokuta, Komunia św., świadectwo chrześcijańskiego życia;
  3. zaleca się rozpowszechnianie Cudownego medalika.

Zapraszamy bardzo serdecznie naszych Parafian do czynnego udziału w życiu Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii.