Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Duchowa Adopcja

Ruch Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przy parafii św. Jadwigi w Dobroszycach.

Istota Duchowej Adopcji – obrona życia poczętego.

Duchowa Adopcja jest prywatnym ślubem – modlitewną ofiarą, złożoną Bogu przez konkretną osobę w intencji ocalenia zagrożonego życia dziecka w łonie matki oraz prawego i sprawiedliwego życia po urodzeniu. Imię tego dziecka znane jest tylko Bogu. Istotą Duchowej Adopcji jest odmawianie specjalnej, krótkiej modlitwy oraz rozważenie jednej Tajemnicy Różańca, odmawianej codziennie przez 9 miesięcy i ewentualnie podjęcie dodatkowej praktyki duchowej np.: częste przyjmowanie Komunie św., podjęcie postu itp.

Duchową Adopcję zapoczątkowuje w naszej parafii uroczyste, publiczne przyrzeczenie składane w czasie Mszy Św. w dowolne Święto Matki Bożej, stanowiące odniesienie do Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego, których fragment dotyczy obrony zagrożonego życia dzieci poczętych.

Narodziny Duchowej Adopcji w naszej parafii.

Krzewienie idei Duchowej Adopcji w naszej parafii rozpoczęła Pani Zofia Jakób, tworząc grupę inicjatywną, w skład której, weszli również Państwo Bogumiła i Henryk Barańscy. Po uzyskaniu aprobaty u Ks. Proboszcza Józefa Sadkiewicza szesnastu parafian złożyło uroczyste ślubowanie w dniu 8 grudnia 1998 r. po raz pierwszy w naszej parafii i w całym dekanacie oleśnickim.

Duchowa Adopcja dziś.

Przez 19 lat trwania na modlitwie członków Duchowej Adopcji, którzy co roku podejmowali duchowe zobowiązanie modlitewne, modlitwą objęto około 1000 dzieci poczętych. Przez lata członkowie podejmowali wiele inicjatyw: co roku odbywały się spotkania opłatkowe; podczas corocznie odbywanej Drogi Krzyżowej w czasie Wielkiego Postu uczestniczą w liturgii – niosąc krzyż. Corocznie również uczestniczą w Nabożeństwach Fatimskich, przygotowując do procesji figurę Matki Bożej poprzez udekorowanie jej kwiatami, a następnie odmawiając w czasie procesji modlitwę różańcową.

Członkowie naszej wspólnoty chętnie uczestniczą w procesji Bożego Ciała niosąc chorągwie i feretrony.

Swoją modlitwą obejmujemy również Kapłanów pracujących w naszej parafii poprzez intencję mszalną w każdy Wielki Czwartek i Msze Św wieczyste .

Przynajmniej raz w roku w listopadzie w modlitwie nie zapominamy o zmarłych członkach wspólnoty.

W dniu Świętości Życia co roku złączeni w modlitwie ze św. Janem Pawłem II odpowiadamy na jego wezwanie.

Zapraszamy bardzo serdecznie naszych Parafian do podjęcia modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego. Nasze modlitewne czuwanie rozpoczynamy 8 września 2017 r. na uroczystej Mszy św. o godz 18.00 w naszym kościele parafialnym.