Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela zwykła (20 stycznia 2019 r.)

Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

W Panamie rozpoczną się w tym tygodniu Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Św. wieczornej.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 I – św. Agnieszka, dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
  • 24 I – św. Franciszek Salezy, biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
  • 25 I – św. Paweł Apostoł, nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus, towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W tym tygodniu w ramach kolędy odwiedzimy mieszkańców: w poniedziałek – ul. Ogrodowa, ul. Truskawkowa i ul. Malinowa; we wtorek – ul. Oleśnicka, ul. Tęczowa, ul. Liliowa, ul. Lawendowa i Ośrodek „Caritas”; w środę – ul. Osiedlowa i ul. Dębowa; w czwartek – ul. Górna; w piątek – ul. Nowosiedlicka, ul. Prosta, ul. Jesienna, ul. Wiosenna, ul. Spokojna i ul. Pogodna; W niedzielę, 27 stycznia odbędzie się kolęda dodatkowa. Można ją zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

Parafian z ul. Oleśnickiej od nr 01 do 38 informujemy, że we wtorek dla nich kolęda rozpocznie się o godz. 17.30, ze względu na pracę księży katechetów w szkole.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, w środę i w piątek przez pół godziny po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary pieniężnej. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Kolejowej nr 82/5, 86/3, 86/4, 86/5, 86/6 oraz Gajówki 94/2 i 94/4 (w sumie 12 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)