Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIX Niedziela zwykła (12 sierpnia 2018 r.)

Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Św. odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Św. pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz;
  • 17 VIII – św. Jacek, jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W poniedziałek, 13 sierpnia br. o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w czuwaniu fatimskim. Msza św. i różaniec zostaną odprawione pod namiotem na łące. Do odmawiania różańca zapraszam Różę Rodziców. Wyjątkowo nie będzie procesji, ponieważ figura MB Fatimskiej została poddana gazowaniu.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorek, w czwartek i w piątek przez pół godziny po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 10.30.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)