Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedziele zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedziele zwykłą
01.09.2019 r.

W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia wspominamy:

  • Dziś wspominamy okrągłą 80 rocznicę napaści Hitlerowskich Niemiec na Polskę. Nasze modlitwy dziś kierujemy za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
  • We wtorek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W niedzielę święto Narodzenia NMP Patronalne święto Salwatorianów.  Z okazji tej uroczystości błogosławieństwo ziarna na zasiew po mszy św.
  • Od wtorku wracają po wakacjach również msze św. o godz. 7.00 w kaplicy domu zakonnego.

W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież naszej szkoły oraz czcigodne grono pedagogiczne i rodziców. Okazja do spowiedzi dla dzieci przed każdą mszą św.

W I czwartek miesiąca nabożeństwo powołaniowe przed mszą św. o 17.30. Serdecznie zapraszam.

I piątek miesiąca to również okazja do sakramentu pokuty. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź w tym dniu od godz. 17.00.

Odwiedziny osób chorych i czcigodnych wiekiem w I sobotę miesiąca od godz. 9.00.

W dniach od 8 do 10 września będziemy przyjmować w naszym kościele figurę św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. Program nawiedzenia figury św. Michała Archanioła będzie podawany na bieżąco. Zasygnalizuję tylko że podczas mszy świętych niedzielnych 8.09 kazania będą przygotowywały nas do czasu nawiedzenia a o godz. 20.00 nabożeństwo oczekiwania na przybycie figury. Już dziś serdecznie zachęcam do jak najliczniejszego udziału w tym pięknym i ważnym duchowo wydarzeniu w naszej parafii.

Przed tym ważnym wydarzeniem duchowym po każdej mszy św. w tym tygodniu będzie odmawiana krótka nowenna do Michała Archanioła jako przygotowanie. Ofiary ze składek w poniedziałek i wtorek podczas nawiedzenia Figury przeznaczone są na dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Michalitów.

Kancelaria parafialna od poniedziałku zacznie funkcjonować według porządku jak w ciągu roku. Pragnę poinformować że został zainstalowany nowy dzwonek przed wejściem do budynku plebanii z opisem kancelaria. Ma działać niezawodnie J

Bardzo serdecznie dziękuję panu Pawłowi Kołczowi za wykonane i ofiarowanie pięknego postumentu pod figurę św. Michała Archanioła.

Wymienionym przed tygodniem parafianom dziękuję serdecznie za opiekę nad naszą świątynią i posprzątanie. Dziękuję również za dekorację kwiatową. W najbliższą sobotę proszę mieszkańców z ul. Kwiatowa 8  ( 3 osoby), 10 (2 osoby) ,11 (4 osoby) i 13 (2 osoby).

Nowy wykaz podręczników do nauki religii dla szkoły podstawowej i gimnazjum w Dobroszycach znajduje się na naszej stronie internetowej parafii w zakładce ogłoszenia oraz w gablocie przed kościołem. Proszę o zatroszczenie się rodziców by zakupić podręczniki przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary.

Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszła sp. Ludwika Sielska. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wieczne odpoczywanie… Najbliższą rodzinę proszę o odebranie listy z zamówionymi intencjami w zakrystii.

Strzelce:

  1. Msza św. w środę o 17.00.
  2. Msza św. w I czwartek o 17.00
  3. Msza św. dożynkowa w sobotę o 16.00.