Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 08.09.2019 r

W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia wspominamy:

  • W piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nabożeństwo adoracji krzyża w ramach udziału w wydarzeniu „Polska pod Krzyżem” odbędzie się o 17.30 pod krzyżem misyjnym. Utwórzmy wielką wspólnotę modlitewną w obronie Krzyża i wartości chrześcijańskich w naszym narodzie.

W piątek 13 września zapraszamy do udziału w czuwaniu fatimskim: mszy św. o godz. 18.00 i procesji w figurą. Mieszkańców Strzelec prosimy o niesienie figury MB Fatimskiej w procesji a różę różańcową ze Strzelec o jej przystrojenie kwiatami i prowadzenie modlitwy różańcowej.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w środę 11.09. po mszy św. o godz. 18.30.

Spotkanie osób które zapisały się na pielgrzymkę do sanktuariów w Małopolsce w dniach 27-29 września odbędzie się w czwartek 12.09 po mszy św. o godz. 18.30 w kościele. Proszę przygotować swój pesel. Obecność obowiązkowa.

Dziś poświęcenie ziarna na zasiew po każdej mszy św. a tornistrów dzieci kl. I SP po mszy o godz. 10.00.

W dniach od 8 do 10 września będziemy przyjmować w naszym kościele figurę św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. Program nawiedzenia figury św. Michała Archanioła będzie podawany na bieżąco. Dziś podczas mszy świętych kazania przygotowywują nas do czasu nawiedzenia a o godz. 20.00 nabożeństwo oczekiwania na przybycie figury. Już dziś serdecznie zachęcam do jak najliczniejszego udziału w tym pięknym i ważnym duchowo wydarzeniu w naszej parafii.
Ofiary ze składek w poniedziałek i wtorek podczas nawiedzenia Figury przeznaczone są na dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Michalitów.

Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 16.00-17.00. oraz w sobotę od 9.00-10.00. oprócz I soboty miesiąca.

W poniedziałek i wtorek nie będzie mszy św. o 7.00.

Wymienionym przed tygodniem parafianom dziękuję serdecznie za opiekę nad naszą świątynią i posprzątanie. Dziękuję również za dekorację kwiatową. W najbliższą sobotę proszę mieszkańców z ul. Kwiatowa 14 ( 3 osoby), 15 (4 osoby) ,16 (3 osoby) .

Spotkanie grup:

  • Ministrantów i lektorów w piątek o godz. 18.30 w kościele.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary.

Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W ubiegłym tygodniu odszedł sp. Józef Furmańczyk. Polecajmy Bożemu miłosierdziu Jego duszę: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo…, Wieczne odpoczywanie. Najbliższa rodzina listę z zamówionymi intencjami może odebrać w zakrystii.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00