Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia duszpasterskie (28.07.2019)

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedziele zwykłą
28.07.2019 r.

W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia wspominamy:

  • W poniedziałek św. Marty
  • W środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
  • W czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa.

Dziś po każdej mszy św. błogosławieństwo pojazdów . Prosimy o zgromadzenie się właścicieli i rodzinny przy swoich pojazdach.

W czwartek rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych wydarzeń dla Polski. Od wielu lat jesteśmy zachęceni do wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu.

W piątek 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z tym odpust Porcjunkuli. Pod zwykłymi warunkami czyli nawiedzenie swojego Kościoła parafialnego stan łaski uświęcającej przyjecie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca świętego można w tym dniu zyskać odpust zupełny.

W najbliższy I piątek miesiąca okazja do spowiedzi dzieci, młodzieży i dorosłych przed mszą św. od godz. 17.00 do 18.00.

W I sobotę miesiąca odwiedziny osób chorych i czcigodnych wiekiem od godz. 9.00. Ksiądz Maciej swoich chorych odwiedzi 10 sierpnia.

Przyszła I niedziela miesiąca Adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy sw. o 8.00.

W przyszłym tygodniu kancelaria czynna pół godziny przed mszą św. i pół godziny po mszy św. od poniedziałku do piątku.

5 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów z diecezji Zielonogórsko Gorzowskiej. Kwatermistrzowie będą szukać jak co roku miejsca na noclegi dla pielgrzymów.

Wymienionym przed tygodniem parafianom dziękuję serdecznie za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów. Na następną niedzielę proszę mieszkańców z Górnej nr 22 (2 osoby), 23 (5 osób), 24 (2 osoby), 25 (4 osoby), 26 (2 osoby).

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę i złożone ofiary na utrzymanie naszej świątyni.

Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

Na nowy tydzień pracy i wypoczynku wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

Ogłoszenia dodatkowe dla Strzelec.

  1. Msza św. w Strzelcach w środę o 17.00.
  2. Wymienionym przed tygodniem parafianom dziękuję serdecznie za opiekę nad świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę proszę mieszkańców z pod numeru domu 63 i 64.