Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (21.07.2019)

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę zwykłą
21.07.2019 r.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • W poniedziałek św. Marii Magdaleny
  • We wtorek św. Brygidy , zakonnicy patronki Europy
  • W środę św. Kingi , dziewicy
  • W czwartek św. Jakuba apostoła
  • W piątek św. Joachima i Anny , rodziców NMP

We czwartek we wspomnienie św. Krzysztofa będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo pojazdów i kierowców odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. Proszę więc, aby kierowcy i rodziny po mszy św. ustawiły się przy swoich pojazdach na czas błogosławieństwa.

W przyszłym tygodniu kancelaria czynna pół godziny przed mszą św. i pół godziny po mszy św. od poniedziałku do piątku.

Zachęcam serdecznie do udziału w pielgrzymce do sanktuariów w Małopolsce i Podhalu. W planie zwiedzanie muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach, Sanktuaria w : Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanym na Krzeptówkach, Ludźmierzu oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Koszt wyjazdu obejmuje dwa noclegi z wyżywieniem w Pensjonacie w Ponicach koło Rabki, przejazd wygodnym dużym autokarem oraz bilet wstępu do muzeum św. Jana Pawła II. Koszt pielgrzymki wynosi 260 zł. zapisy w zakrystii przed lub po każdej mszy św. wpłacając zaliczkę w wysokości 100 zł. do 15 sierpnia.

Wymienionym przed tygodniem parafianom dziękuję serdecznie za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę proszę mieszkańców z Górna nr 12 (3 osoby), 14 (4 osoby), 16 a (2 osoby) i 20 (2 osoby).

Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary.

Wszystkim Czcigodnym Jubilatom i Solenizantom którzy obchodzą w tym tygodniu swoje uroczystości składam moc serdecznych życzeń Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów.

Na nowy tydzień pracy wypoczynku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Msza św. w Strzelcach w środę o 17.00.

Ks. Mieczysław Pajdo SDS
proboszcz