Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia duszpasterskie (14.07.2019)

Ogłoszenia duszpasterskie na XV niedziele zwykłą
14.07.2019 r.

W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia wspominamy:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury bpa i doktora Kościoła
  • We Wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel
  • W sobotę wspomnienie bł. Czesława kapłana patrona archidiecezji wrocławskiej.

Kończy się 26 Salwatoriańskie Forum Młodych RMS i żegnamy wszystkich uczestników i prowadzących. Wszystkim życzymy szczęśliwego powrotu do domu i zapraszamy za rok.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku 30 minut przed i 30 minut po mszy św.

Pragnę poinformować że od nowego roku szkolnego obowiązywać będą nowe bardzo dobre i przystępne w nauce religii podręczniki i ćwiczenia w klasach I-VIII wydawnictwa JEDNOŚĆ z Kielc. Zestaw podręczników i ćwiczeń został umieszczony w wykazie na stronie SP w Dobroszycach oraz stronie parafii w zakładce ogłoszenia. Bardzo proszę, aby rodzice zatroszczyli się o zakupienie tych podręczników i ćwiczeń do 1 września.

Organizowana będzie przez naszą parafię pielgrzymka do sanktuariów na Podhalu i Małopolsce w terminie 27-29 września br. W programie znajdzie się zwiedzanie nowego muzeum JPII w Wadowicach, sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanym , Ludźmierzu oraz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Zwiedzanie i spacer po rynku w Krakowie. Przybliżony koszt i szczegóły zostaną podane w najbliższą niedzielę.

Wymienionym przed tygodniem parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do Kościoła. Serdecznie dziękuję również osobom które przyozdobiły figurę Matki Bożej Fatimskiej na wczorajsze nabożeństwo fatimskie, panu organiście Arturowi Cioskowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie nabożeństwa. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców Górna nr 06 (4 osoby), 07 (4 osoby), 08 (2 osoby) i 09 (1 osoba).

Od dzisiejszej niedzieli serdecznie zapraszam do wspólnego odmawiania na zakończenie każdej mszy św. modlitwy wstawienniczej do św. Michała Archanioła. Niech nas ochrania od wszelkiego zła i niebezpieczeństw ze strony szatana.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary.

Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

Na nowy tydzień pracy i wypoczynku wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa.

Msza święta w Strzelcach w środę o 17.00.

Ks. Mieczysław Pajdo SDS
proboszcz