Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (07.07.2019)

OGŁOSZENIA NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
07.07.2019 r.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Dziekana Dekanatu Oleśnica ks. Mieczysława i dziękuję serdecznie za uroczyste wprowadzenie mnie w posługę proboszcza tej parafii. Ufam że będzie nam się dobrze współpracowało dla duchowego pożytku wiernych i chwały Bożej. Bóg zapłać. Pragnę powitać też władze samorządowe w osobie pana Wójta Artura Cioska oraz przedstawicieli Rady Parafialnej i podziękować za tak miłe powitanie.

W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia wspominamy:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
  • W czwartek wspomnienie św. Benedykta , opata , patrona Europy.
  • W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika
  • W sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W tym tygodniu msze św. sprawowane w następujących intencjach….

Witamy w naszej parafii wszystkich uczestników i prowadzących 26 Salwatoriańskie Forum Młodych Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej pod tegorocznym hasłem „Czemu nie?”. Wszystkim życzę miłego pobytu, obfitości owoców duchowych tego spotkania z Bogiem i ludźmi, aby przyniosło to korzyści ewangelizacyjne w waszych lokalnych społecznościach.. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian do licznego włączenia się w przeżywanie tego niezwykłego wydarzenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartku przez pół godziny przed i po zakończeniu Mszy św. o 18.00.

W sobotę 13 lipca br. o godz. 18.00 Zapraszam do udziału w czuwaniu fatimskim . Przedstawicieli Grup modlitewnych prosimy o udekorowanie figury MB Fatimskiej kwiatami oraz odmówienie w kościele różańca. Figurę w czasie procesji proszę o niesienie mieszkańców Nowicy. W związku z trwającym Forum Młodych i koncertem w muszli w tym czasie procesja odbędzie się wokół kościoła.

Wymienionym przed tygodniem parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią . Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Górna nr nr 03 (3 osoby), 04 (6 osób) i 05 (2 osoby);

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni.

Jubilatom i solenizantom, składamy najlepsze życzenia a wszystkim parafianom i gościom przybywającym na wakacje do naszej parafii życzymy dobrego odpoczynku miłej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

Do wieczności z naszej parafii odszedł śp. Adam Rożniatowski. Polećmy Jego duszę Bożemu miłosierdziu: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wieczne odpoczywanie…

Strzelce:
Msza św. w środę o 17.00.