Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (23.06.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XII Niedziela zwykła (23 czerwca 2019 r.)

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w Mszach Św. połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
  • 29 VI  – święci Piotr i Paweł, Apostołowie, męczennicy.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W sobotę, 29 czerwca br. w godzinach porannych Ks. Maciej Figarski SDS odwiedzi chorych, którzy są powierzeni jego opiece sakramentalnej.

Zbliża się czas Salwatoriańskiego Forum Młodych w dniach 6-15 lipca. W tym roku hasło: „Czemu nie?” Serdecznie zapraszamy naszą młodzież od klasy 8 do 3 szkoły średniej i starszych. Szczegóły na stronie Forum Młodych. W imieniu organizatorów prosimy też o pomoc w zorganizowaniu noclegów dla osób prowadzących warsztaty dla młodzieży, więcej informacji u ks. Piotra. O zgłoszenia prosimy do soboty 29.06. Z góry dziękujemy za pomoc.

Informujemy Parafian, że od 01 lipca br. urząd proboszcza w tutejszej parafii i przełożonego wspólnoty zakonnej obejmie Ks. Mieczysław Pajdo SDS, dotychczasowy proboszcz parafii w Ponicach k/Rabki – Zdrój, który był wikariuszem w Dobroszycach w latach 1998 – 2003. Ks. Janusz Kaliciak SDS zostaje skierowany do miejscowości Więciórka na funkcję rektora kościoła, zaś Ks. Piotr Sztajgli SDS do Obornik Śl. jako katecheta w parafii NSPJ. Ks. Janusz Kaliciak SDS zaprasza Parafian na Mszę św. dziękczynną za posługę w tutejszej parafii w piątek 28 czerwca br. o godz. 18.00, zaś Ks. Piotr Sztajgli SDS w sobotę 29 czerwca br. o godz. 18.00 z racji imienin i również jako podziękowanie za pracę duszpasterską i katechetyczną. Wszystkich kapłanów otoczmy naszą modlitwą.

Na kwiaty do czterech ołtarzy w procesji Bożego Ciała została złożona ofiara 1.089 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i budowniczym ołtarzy.

Dziś przed kościołem zbiórka pieniędzy na wyjazd młodzieży do Sądowej Wiszni na Ukrainie w celu porządkowania i odnawiania polskiego cmentarza.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Również nowożeńcom dziękujemy za kwiaty. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Wojska Polskiego nr 26 b, 27, 35 i 39 (w sumie 14 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Irena Tomaszewska. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)