Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (16.06.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XI Niedziela zwykła – Najświętszej Trójcy (16 czerwca 2019 r.)

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: Topolową, Stawową i 3 Maja, przy kapliczce MB proszę przygotować I ołtarz, następnie ul. 11. Listopada i Rynek, gdzie będzie II ołtarz, ul. Wrocławska i III ołtarz, ul. Czereśniowa i ul. Topolowa – IV ołtarz. Zakończenie procesji w kościele.

Zapraszamy do udziału w procesji dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.

Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Zapraszamy do modlitwy za ojców.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski, zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Duchowa Adopcja Dziecko Poczętego pragnie zaprosić wszystkich ludzi wierzących do podjęcia trudu modlitwy w intencji dzieci poczętych, których życie jest zagrożone. Każdy może uratować jedno życie poprzez modlitwę przez 9 miesięcy (specjalna modlitwa i jedna tajemnica różańca). Uroczyste rozpoczęcie modlitwy odbędzie się w dniu 22.06.2019 (sobota) na Mszy Św. o godzinie 18.00.

Dzisiaj są zbierane na stoliku pod chórem ofiary pieniężne na kwiaty do czterech ołtarzy w procesji Bożego Ciała.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka pieniędzy na wyjazd młodzieży do Sądowej Wiszni na Ukrainie w celu porządkowania i odnawiania polskiego cmentarza.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Wojska Polskiego nr 15, 17, 18, 23, 24 i 26 a (w sumie 10 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Maria Szweda. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msze św. w środę i w czwartek o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)