Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (09.06.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Zesłania Ducha Świętego (09 czerwca 2019 r.)

Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. o godz. 18.00.

W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, w Strzelcach o 17.00.

W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów.

W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o godz. 18.00. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego prosimy o przystrojenie kwiatami figury NMP Fatimskiej i prowadzenie różańca, zaś mieszkańców Dobroszyc o niesienie figury w procesji.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VI – św. Barnaba, uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła,
  • 14 VI – bł. Michał Kozal, wychowawca kleryków, męczennik II wojny światowej.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Egzamin dla kandydatów do sakramentu bierzmowania dla klasa 8 b we wtorek 11.06.2019 o godz. 19.00 w salce przy plebanii.

Na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie została złożona ofiara 248 zł i 2 Euro. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę, 16 czerwca będą zbierane ofiary na kwiaty do czterech ołtarzy w procesji Bożego Ciała.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Również nowożeńcom dziękujemy za ofiarowane kwiaty. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Wojska Polskiego nr 11, 12, 13, 14 i 14 a (w sumie 11 osób dorosłych). Parafianom: Janowi Graji, Kazimierzowi Dziedzicowi i Ryszardowi Górniakowi dziękuję za ofiarowane brzózki.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszły śp. Leonarda Kogut i śp. Elżbieta Soluk. Zmarłe polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msze św. w poniedziałek i w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)