Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (02.06.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie (02 czerwca 2019 r.)

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. o godzinie 18.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do Spowiedzi św. w piątek od godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VI – św. Karol Lwanga, afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
  • 5 VI – św. Bonifacy, pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
  • 8 VI – św. Jadwiga, królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Spotkanie wszystkich osób z Rycerstwa Niepokalanej wyjeżdżających na pielgrzymkę do Niepokalanowa odbędzie się dzisiaj tj. 02.06.2019 o godz.16.00 w salce przy plebanii.

Egzaminy dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędą się w dwóch terminach: klasa 8 a we wtorek 04.06.2019 o godz. 19.00, klasa 8 b we wtorek 11.06.2019 o godz. 19.00 w salce przy plebanii.

Na stoliku pod chórem można złożyć ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Wojska Polskiego nr 05 i 09 a (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Marek Sobczyk. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 Strzelce:
Msze św. w środę i w czwartek o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)