Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (26.05.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Wielkanocna (26 maja 2019 r.)

W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Św. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem.

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych o godz. 17.30. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.

W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.

Również w sobotę w godzinach porannych odwiedziny chorych.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 11.30 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska, polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
  • 01 VI – św. Justyn, rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Niepokalanowa w dniu 8 czerwca br. wraz z Rycerstwem Niepokalanej. Koszt 80 zł., w cenie jest przejazd, obiad i ubezpieczenie. Zapisy u pani Iwony Pawlak.

Rodzicom dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Św. dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Wojska Polskiego nr 04 i 07 (w sumie 13 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Marek Charemski. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)