Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (19.05.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkanocna (19 maja 2019 r.)

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W niedzielę 26 maja br. na Mszę Św. o godz. 11.30 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Dzieci odbędą swoją spowiedź św. w piątek, 24 maja br. o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.

Zapraszamy Parafian na pielgrzymkę do Częstochowy w najbliższy czwartek, 23 maja br. wraz z dziećmi, które przystąpią w tym roku do I Komunii św. w naszej parafii. Pozostało 10 miejsc. Koszt przejazdu 40 zł. Zapisy do środy przyjmuje ks. Piotr Sztajgli SDS. Wyjazd sprzed szkoły o godz. 7.00.

W dniu 8 czerwca br. Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa. Koszt 80 zł., w cenie jest przejazd, obiad i ubezpieczenie. Można również zostać przyjętym do Rycerstwa w dniu 23 czerwca br. Zapisy u pani Iwony Pawlak.

Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Również nowożeńcom dziękujemy za ofiarowanie kwiatów. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy także za odnowienie poręczy na schodach wejścia głównego do kościoła w Dobroszycach i do zakrystii oraz za dar ołtarza, którym są dwie nowe pateny. Trzecią patenę i futerał na pateny ufundowali ministranci i lektorzy z ofiar kolędowych. Bóg zapłać. Na następną niedzielę prosimy o opiekę nad kościołem rodziny dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Św.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Barbara Gadawska. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)