Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (12.05.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza (12 maja 2019 r.)

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom.

Rozpoczyna również kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Będzie to okazja do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13.  dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro Mszą św. o godz. 18.00, po niej procesja różańcowa ulicami: Topolową, Stawową, 3 Maja, Ogrodową, Czereśniową i Topolową. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17.30. Mieszkańców Bartkowa prosimy o niesienie figury MB Fatimskiej w procesji, a wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej o Jej przystrojenie kwiatami i prowadzenie modlitwy różańcowej.

W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 13. dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 19 maja br. o godz. 11.30. Dzieci odbędą swoją pierwsza spowiedź w sobotę, 18 maja br. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.

Tydzień później, w niedzielę 26 maja br. do udziału we Mszy Św. o godz. 11.30 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V – św. Maciej, uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
  • 16 V – św. Andrzej Bobola, polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

We wtorek, 14 maja br. zapraszamy do modlitwy na Mszy św. o godz. 18.00 w int. Ks. Macieja Figarskiego SDS z okazji imienin.

W dniu 8 czerwca br. Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa. Koszt 80 zł., w cenie jest przejazd, obiad i ubezpieczenie. Na miejscu będzie można również zostać przyjętym do Rycerstwa. Zapisy u pani Iwony Pawlak.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy rodziny dzieci przystępujących do I Komunii Św.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty zakonnej we Wrocławiu w wieku 79 lat odszedł śp. Ks. Marian Papiernik SDS, który pracował w Dobroszycach w latach 1969 – 72 jako wikariusz parafii. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)