Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (05.05.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkanocna (05 maja 2019 r.)

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy podczas Mszy Św. o dary Ducha Św.

Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Św. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

W przyszłą, IV niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę 11 maja br. w godzinach porannych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
  • 8 V – św. Stanisław, biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W piątek o godz. 17.00 uczestnicy pielgrzymki do Lichenia proszeni są o przybycie do kościoła parafialnego w sprawach organizacyjnych. Wyjazd do Lichenia i Kalisza nastąpi w sobotę, 11 maja br. o godz. 5.30 z parkingu przy kościele parafialnym. Pielgrzymi są proszeni o zabranie ze sobą modlitewników – śpiewników.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Wojska Polskiego nr 02 a, 03 i 03 a (w sumie 12 osób dorosłych).

Dziękujemy również anonimowemu ofiarodawcy kwiatów, które zdobią figurę MB Fatimskiej.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)