Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (31.03.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare (31 marca 2019 r.)

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

Rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je Ks. Stanisław Pajor SDS z Wrocławia, którego serdecznie witamy. Proszę pamiętać o zmianie godzin odprawianych Mszy św. w czasie rekolekcji. We wtorek i w środę zbierane ofiary na tacę będą przeznaczone dla Ks. Rekolekcjonisty.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 17.30.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną nie odbędą się w pierwszą sobotę miesiąca, ale przed świętami w sobotę 13 kwietnia w godzinach porannych.

W przyszłą niedzielę: adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.30.

Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek w Strzelcach o godz. 17.00, w Dobroszycach o 17.15. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Dobroszycach o godz. 17.15, w Strzelcach po Mszy św.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy muzyki wielkopostnej.

W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lichenia 11 maja br.

W zakrystii są do nabycia baranki czekoladowe po 4 zł w ramach akcji Caritas.

Ze względu na rekolekcje w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartek od 16.00 do 17.00.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Klonowej nr 05, 06, 07 i 08 (w sumie 14 osób dorosłych). Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w kopercie na tacę.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Tadeusz Trojanowicz i śp. Stanisław Wojciechowski. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msze św. w dni rekolekcyjne o godz. 18.00, w czwartek o godz. 17.00,
w piątek Droga krzyżowa o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)