Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (28.04.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Bożego Miłosierdzia (28 kwietnia 2019 r.)

Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odmówienie koronki.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę dla najbardziej potrzebujących.

Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Św. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę 11 maja br.

Za tydzień: adoracja Najświętszego Sakramentu i po Mszy Św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska, dziewica, patron Europy,
  • 30 kwietnia – św. Wojciech, biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,
  • 2 maja – św. Atanazy, biskup Aleksandrii, obrońca dogmatów wiary,
  • 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski.
  • 4 maja – św. Florian, Rzymianin, męczennik, patron strażaków.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

We wtorek w kancelarii parafialnej od 16.00 do 17.00 uczestnicy pielgrzymki do Lichenia 11 maja br. proszeni są o dokonanie wpłaty 70 zł.

Również we wtorek (30.04.br.) po Mszy św. ok. 18.45 w kościele w Dobroszycach spotkanie rodziców i dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Sportowej nr 06, 08 i 10 oraz z ul. Wojska Polskiego nr 02 (w sumie 12 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msze św.: w środę i w czwartek o godz. 17.00, w piątek o godz. 10.30.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)