Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (14.04.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej (14 kwietnia 2019 r.)

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 17.15.

Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu w Dobroszycach: od poniedziałku do środy od godz. 17.45.

Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – Msza Wieczerzy Pańskiej w Strzelcach o godz. 18.00, w Dobroszycach o godz. 19.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do adoracji w Ciemnicy. Wieczorna modlitwa w Dobroszycach potrwa do godz. 22.00.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Wielki Piątek zostanie odprawiona o godz. 15.00. W piątkowy wieczór w Strzelcach o godz. 18.00, w Dobroszycach o godz. 19.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji w Dobroszycach przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 24.00. Po zakończeniu liturgii strażaków proszę o czuwanie przy grobie Pańskim aż do liturgii Wielkiej Soboty.

W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny: Dobroszyce – 10.00, 11.00 i 12.00; Strzelce, Bartków i Nowica I – 12.00, Nowosiedlice, Kolonia Strzelce i Nowica II – 12.30.

Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Dobroszycach o godz. 20.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W ramach akcji Caritas w zakrystii są do nabycia baranki czekoladowe po 4 zł.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Brzozowej nr 02 a, 02 b, 04, 05, 09 i 11 (w sumie 11 osób dorosłych). Porządki mogą być wykonane w Wielką Sobotę po zakończeniu święcenia pokarmów, czyli ok. godz. 12.30.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msze św.: w Wielką Środę o godz. 17.00, w Wielki Czwartek o 18.00,
w Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)