Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (07.04.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu (07 kwietnia 2019 r.)

Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 17.15, w Strzelcach po Mszy św.

Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej ulicami Dobroszyc w piątek, 12 kwietnia br. początek o godz. 19.00 na Rynku w Dobroszycach.

Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy św. dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Świąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę 13 kwietnia w godzinach porannych.

Na stoliku pod chórem są do pobrania papierowe torby „Talent Miłosierdzia”, które w ramach jałmużny wielkopostnej można wypełnić artykułami spożywczymi przed świętami Wielkanocnymi i przekazać na portierni Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach jako pomoc naszej parafii dla mieszkańców. Bóg zapłać.

W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lichenia, która odbędzie się 11 maja br.

W zakrystii są do nabycia baranki czekoladowe po 4 zł w ramach akcji Caritas.

Gminne Centrum Kultury w Dobroszycach zaprasza na kiermasz wielkanocny, który odbywać się będzie dziś w godzinach 14.00 do 20.00.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Klonowej nr 09 i 10 oraz z ul. Brzozowej nr 01 i 02 (w sumie 13 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00,
w piątek wspólna Droga krzyżowa ulicami Dobroszyc o godz. 19.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)