Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenie Duszpasterskie (10.03.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
I Niedziela Wielkiego Postu (10 marca 2019 r.)

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki w Strzelcach o godz. 17.00, w Dobroszycach o godz. 17.15. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele w Dobroszycach o godz. 17.15, w Strzelcach po Mszy św.

W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą podczas Mszy Św.

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar pieniężnych na potrzeby misji po każdej Mszy Św.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu ok. godziny 19.00 zapraszamy Parafian do kościoła w Dobroszycach na nabożeństwo wprowadzające nas w czas pokuty i zadumy oraz przygotowania do Wielkanocy.

11 maja br. (sobota) nasza parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski. Osoby zainteresowane mogą się zapisać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do Niedzieli Palmowej. Przy zapisie będzie potrzebny pesel i dokładny adres zamieszkania.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Osiedlowej nr 33, 37 i 39 (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Marek Konopka. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00, w piątek Droga krzyżowa o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)