Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (24.03.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu (24 marca 2019 r.)

Odpowiadając na wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, za tydzień rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych wywieszony jest w gablocie parafialnej. Temat tegorocznych rekolekcji brzmi „W mocy Bożego Ducha”. Nauki wygłosi dla nas ks. Stanisław Pajor SDS z Wrocławia.

Spowiedź rekolekcyjna będzie sprawowana podczas rekolekcji tylko w środę, 3 kwietnia br..

W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki w Strzelcach o godz. 17.00, w Dobroszycach o 17.15 oraz Gorzkich żali w niedzielę w Dobroszycach o godz. 17.15, w Strzelcach po Mszy św.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W nocy z piątku na sobotę (29 na 30 marca) będą przechodzili przez naszą parafię pątnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Będą szli 53 kilometry z Wrocławia do Twardogóry. Szczegóły na plakacie, włącznie z trasą przejścia. Zapisy na stronie www.edk.org.pl zaznaczając Region-Salezjanie, trasa niebieska Maryi Wspomożenia Wiernych. Organizatorzy proszą o zamknięcie na ten czas psów oraz przekazanie innym mieszkańcom, by nie obawiali się osób, które pojawią się w nocy z latarkami. Pątnicy będą mieli ze sobą krzyże oraz odblaski z napisem EDK. Przy kościołach, kapliczkach, przydrożnych krzyżach, przy których pątnicy będą się zatrzymywać prosimy o zapalenie lampek – zniczy. Pątnicy obiecują modlitwę w intencji Parafian i o nią proszą dla siebie. Organizatorem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej do Twardogóry są Salezjanie z Wrocławia,

W niedzielę, 07 kwietnia br. na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

W niedzielę Ad gentes została złożona ofiara pieniężna na potrzeby misji w kwocie  zł i 1 Euro. Bóg zapłać.

We wtorek, 02.04.br. od godz. 12.00 w przychodni lekarskiej w Dobroszycach odbędą się badania USG Doppler, przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz Echo Serca. Badania są odpłatne, za jedno 55 zł. Bliższe informacje będą udzielane w przychodni.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Łąkowej nr 06, 07 i 20 oraz z ul. Klonowej nr 03 i 04 (w sumie 13 osób dorosłych). Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w kopercie na tacę.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Wanda Cichowlas. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00, w piątek Droga krzyżowa o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)