Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (17.03.2019)

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Wielkiego Postu (17 marca 2019 r.)

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

Przypominamy wiernym IV przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.00 w Strzelcach i o 17.15 w Dobroszycach oraz Gorzkich żali w niedzielę w Dobroszycach o godz. 17.15, w Strzelcach po Mszy św.. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

We wtorek 19 marca przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msza Św. odpustowa ku czci patrona kościoła w Strzelcach o godz. 17.00.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Dzisiaj niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar pieniężnych na stoliku pod chórem na potrzeby misji po każdej Mszy Św.

W niedzielę, 07 kwietnia br. o godz. 19.00 zapraszamy do kościoła w Dobroszycach na koncert pieśni wielkopostnych.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Dębowej nr 41, 43 i z ul. Łąkowej nr 02, 05 (w sumie 12 osób dorosłych). Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w kopercie na tacę.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msze św.: we wtorek i w środę o godz. 17.00, w piątek Droga krzyżowa o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)