Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (11.11.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXII Niedziela zwykła (11 listopada 2018 r.)

Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary. Na stoliku pod chórem można złożyć ofiarę pieniężną na ten cel.

Codziennie w listopadzie o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 12 XI – św. Jozafat, biskup połocki obrządku wschodniego;
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy;
  • 17 XI  – św. Elżbieta Węgierska, księżna, opiekunka ubogich.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W imieniu wójta Gminy Dobroszyce P. Artura Cioska zapraszamy mieszkańców do wysłuchania i obejrzenia inscenizacji słowno-muzycznej pt. „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród” w sali widowiskowej GCK w Dobroszycach w poniedziałek, 12 listopada br. o godz. 17.00.

W zakrystii można kupić kalendarz misyjny na rok 2019 za 7 zł.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiarowy na kwiaty do kościoła. Również nowożeńcom dziękujemy za ofiarowane kwiaty do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Kolejowej nr 05 a, 06, 08 i 13 (w sumie 13 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Weronika Łukawska – Radoń i śp. Ks. Mieczysław Tylutki SDS. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00, po niej różaniec z wypominkami.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)