Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (04.11.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXI Niedziela zwykła (04 listopada 2018 r.)

Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Wszelkie przejawy religijności bez właściwego stosowania przykazania miłości Boga i bliźniego stają się tylko pustym znakiem.

Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. Rocznica Odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości po 123. latach niewoli pod zaborami. Po Mszy Św. o godz. 11.30  uczniowie Szkoły Podstawowej im. I. Sendlerowej w Dobroszycach, zaprezentują krótki koncert, który uświetni 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystąpią recytatorzy i  Zespół Muzyki Dawnej „Carmen Alacre”. Serdecznie zapraszamy Parafian do wspólnego wykonania kilku ważnych dla polskiej historii pieśni.

Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Na zakończenie odpustu w czwartek, 08 listopada br. o godz. 18.45 Ks. Piotr Sztajgli SDS zaprasza – jeśli pogoda pozwoli – na różaniec za zmarłych na cmentarz parafialny. W ten dzień również będzie różaniec w kościele o godz. 17.30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują;
  • 10 XI – św. Leon Wielki, papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W niedzielę, 11 listopada o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają książeczki – modlitewniki. Obecność obowiązkowa.

Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych w październiku prosimy o przyniesienie do zakrystii planszy podpisanej imieniem i nazwiskiem oraz klasą, w której się uczą.

Na misje prowadzone przez Salwatorianów w Meksyku została złożona ofiara 335,00 zł i 100 koron duńskich. Bóg zapłać. W dalszym ciągu w zakrystii można kupić kalendarz misyjny na rok 2019 za 7 zł.

Duszpasterze Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań zapraszają młodzież męską na spotkanie 16-18 listopada br. do seminarium Salwatorianów w Bagnie. Szczegóły są podane w gablocie parafialnej.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Fabrycznej nr 12, 15 oraz z ul. Kolejowej nr 01, 05/1 i 05/2 (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00, po niej różaniec z wypominkami.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)