Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (16.09.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIV Niedziela zwykła (16 września 2018 r.)

Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Pamiętajmy, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń.

Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 18 IX – św. Stanisław Kostka, jezuita, patron polskiej młodzieży;
  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867;
  • 21 IX – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W czwartek, 20 września br. o godz. 17.30 w salce przy plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

W niedzielę, 16 września br. o godz. 19.00 w kościele w Dobroszycach odbędzie się spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej.

W kancelarii parafialnej do 20 września br. można zgłaszać dzieci z klasy III szkoły podstawowej do I Komunii św.

W sobotę, 22 września br. o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci, które chciałyby śpiewać w scholii. Zaprasza Ks. Piotr Sztajgli SDS.

Zapraszamy wszystkich ministrantów i chętnych chłopców, aby służyć przy ołtarzu Panu Jezusowi, na zbiórkę w piątek, 25 września br. o godz. 18.45.

W niedzielę, 30 września br. po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do wysłuchania koncertu organowego w kościele w Dobroszycach. Szczegóły zostaną podane w najbliższą niedzielę. Serdecznie zapraszamy.

Urząd Gminy Dobroszyce przypomina, że w najbliższym tygodniu będzie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Plan na stronie Gminy.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Również nowożeńcom dziękujemy za ofiarowane kwiaty, Na następną niedzielę prosimy o opiekę nad kościołem mieszkańców Nowicy I nr 18 a, 19, 34, 35, 35 a i 36 (w sumie 12 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszły śp. Ewa Pacek i śp. Agnieszka Żuraw. Zmarłe polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)