Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (09.09.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIII Niedziela zwykła (09 września 2018 r.)

Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 IX – św. Jan Chryzostom, biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego;
  • 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Rozpoczynamy w naszej parafii przygotowanie do Misji Św. Gościmy dzisiaj z kazaniami Ks. Huberta Kaliszewskiego SDS z Wrocławia, który te misje poprowadzi. Przed kościołem u ministrantów można będzie pobrać program Misji Św.

W czwartek, 13 września br. zapraszamy do udziału w czuwaniu fatimskim: w Mszy św. o godz. 18.00 i procesji z modlitwą różańcową. Mieszkańców Strzelec prosimy o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej w procesji, a Różę Różańcową ze Strzelec o Jej przystrojenie kwiatami i prowadzenie modlitwy różańcowej.

W kancelarii parafialnej do 20 września br. można zgłaszać dzieci z klasy III szkoły podstawowej do I Komunii św.

W niedzielę, 16 września br. o godz. 19.00 w kościele w Dobroszycach odbędzie się spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następą niedzielę prosimy o opiekę nad kościołem mieszkańców Nowicy I nr 15 i, 15 j, 15 l, 16 a i 17 (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)