Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (02.09.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXII Niedziela zwykła (02 września 2018 r.)

Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Św. o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania od 17.30 i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki, Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła;
  • 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Zakończył się etap gazowania kościoła w Dobroszycach przed działaniem kornika. W październiku zostanie jeszcze przeprowadzona impregnacja drewna w kościele, ale bez konieczności jego zamknięcia. W pracach związanych z przygotowaniem do gazowania i w przygotowaniu kościoła do stanu użytkowania brali udział następujący Parafianie: Anna Nehrebecka i Grażyna Skórzewska, Grzegorz Drewnowski, Kazimierz Dziedzic, Ryszard Górniak, Jan Graja i ks. Piotr Sztajgli SDS, za co im serdecznie dziękuję.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego pragnie zaprosić wszystkich ludzi wierzących do podjęcia modlitwy w intencji dzieci poczętych, zagrożonych aborcją. Dzieło Duchowej Adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty, zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce. Jest również jedną z form wypełnienia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Co roku na świecie zabijanych jest miliony dzieci. Każdy z nas może uratować jedno życie, kiedy w domowym zaciszu codziennie odmówi przez okres 9 miesięcy jedną tajemnicę Różańca Świętego wraz z krótką modlitwą. Od początku istnienia Wspólnoty Duchowej Adopcji w naszej parafii zostało uratowanych około tysiąca dzieci. Wśród naręczy dobrych uczynków zanieśmy Bogu nasz dar miłości dla drugiego człowieka – tego najmniejszego i bezbronnego, którego Bóg ukochał. Uroczyste rozpoczęcie czuwania modlitewnego odbędzie się w dniu 8.09.2018 r. (sobota) na Mszy Św.  o godz. 18. Serdecznie zapraszamy!

W poprzednią niedzielę została złożona ofiara pieniężna na ratowanie serca dwuletniej Oliwki mieszkającej koło Turowa w kwocie zł. Bóg zapłać.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary na kwiaty do kościoła. Na następną niedzielę prosimy o opiekę nad kościołem mieszkańców Nowicy I nr 11 d, 11 f, 12 i 13 (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msze św. w środę i w czwartek o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)