Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (05.08.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVIII Niedziela zwykła (05 sierpnia 2018 r.)

Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

W poniedziałek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

W sierpniu wielu katolików bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi. Dziś wieczorem gościmy pielgrzymów z Głogowa, którzy zapraszają do kościoła parafialnego na Apel Jasnogórski o godz. 20.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 8 VIII – św. Dominik, hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów;
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein, nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy;
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec, rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik;
  • 11 VIII – św. Klara, Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W czasie gazowania kościoła od kornika: Msze św. będą sprawowane w tym tygodniu: na plebanii – w czwartek i w piątek, w sobotę i w niedzielę na łące pod namiotem. Pod namiot prosimy ubierać odpowiednie obuwie.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku przez pół godziny po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Do zakończenia prac w kościele związanych z gazowaniem obiekt będzie zamknięty.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)