Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (08.07.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIV Niedziela zwykła (08 lipca 2018 r.)

Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VII – św. Benedykt, ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy;
  • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik;
  • 13 VII  – święci Andrzej Świerad i Benedykt, polscy asceci, pustelnicy.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Witamy w parafii wszystkich uczestników i prowadzących 25. Salwatoriańskiego Forum Młodych RMS pt. „Można inaczej”. Wszystkim życzymy wielu duchowych owoców.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku przez pół godziny po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00.

W piątek, 13 lipca br. o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w czuwaniu fatimskim. Przedstawicieli Rady Parafialnej prosimy o udekorowanie figury MB Fatimskiej kwiatami oraz odmówienie w kościele różańca. Uczestnicy Forum Młodych poniosą figurę w procesji fatimskiej o godz. 19.00. Zakończenie procesji przy muszli koncertowej w parku dobroszyckim. Po procesji młodzież zaprasza na spektakl pt. „Tobiasz”.

W dniach od 09 do 27 sierpnia br. Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 18.00 w kaplicy na plebanii, ze względu na prace związane z gazowaniem kościoła przed niszczeniem drewna przez kornika.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Nowosiedlic nr 24, 25, 26 i 27 (w sumie 12 osób dorosłych). Ze względu na Mszę św. uczestników Forum Młodych prosimy o wykonanie porządków w sobotę po godz. 13.30.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)