Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (01.07.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIII Niedziela zwykła (01 lipca 2018 r.)

Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św., a w sobotę w godzinach porannych odwiedziny chorych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII  – św. Tomasz, Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach;
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska, zakonnica wspierająca misje.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej nowych kapłanów, skierowanych przez władze zakonne: Ks. Piotra Sztajgli SDS na funkcji superiora wspólnoty zakonnej i katechety w szkole podstawowej w Dobroszycach oraz Ks. Szymona Szepietowskiego SDS jako pomoc duszpasterską w parafii św. Jadwigi w Dobroszycach. Życzymy czcigodnym kapłanom wielu owoców tej posługi.

W piątek, 06 VII br. przypada w naszej parafii przeprowadzenie wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Odbędzie się ona w godzinach: od 8.00 do Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

Od soboty, 07 VII br. będziemy gościć w parafii uczestników 25. Salwatoriańskiego Forum Młodych RMS pt. „Można inaczej”.

W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku przez pół godziny po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00.

W Przychodni w Dobroszycach w piątek, 06.07.2018 r. od godz. 15.30 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań urologicznych, w ramach profilaktyki nowotworowej. Badania przeprowadzi specjalista urolog z IV Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Informujemy Parafian, że w dniach od 09 do 27 sierpnia br. kościół parafialny w Dobroszycach będzie całkowicie zamknięty ze względu na prace związane z gazowaniem obiektu przed niszczeniem drewna przez kornika.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Również nowożeńcom dziękujemy za ofiarowanie kwiatów. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Nowosiedlic nr 21 a, ul. Szafirowej w Nowosiedlicach nr 09 i 11 oraz ul. Rubinowej w Nowosiedlicach nr 15 i 17 (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msze św.: w środę i w czwartek o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)