Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (24.06.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XII Niedziela zwykła – Narodzenie św. Jana Chrzciciela (24 czerwca 2018 r.)

Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Św. Msze św. w Dobroszycach o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, w Strzelcach o 17.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

W następną niedzielę: adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 VI – św. Ireneusz, biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik;
  • 29 VI  – święci Piotr i Paweł, Apostołowie, męczennicy.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku przez pół godziny po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00.

Również w czasie wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

Kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dobroszycach uprzejmie informuje, że w ramach profilaktyki nowotworowej w dniu 06.07.2018 r. od godz. 15.30 w Przychodni w Dobroszycach będzie można skorzystać z bezpłatnych badań urologicznych. Badania przeprowadzi specjalista urolog z IV Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Informujemy Parafian, że ze względu na montaż instrumentu muzycznego – organów, chór kościoła w Dobroszycach będzie zamknięty do czasu zakończenia prac.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Również nowożeńcom dziękujemy za ofiarowanie kwiatów. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Nowosiedlic nr 19 a, 19 g, 20, 20 a i 20 b (w sumie 12 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msze św.: w środę i w piątek o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)