Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (17.06.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
XI Niedziela zwykła (17 czerwca 2018 r.)

Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.00.

W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas Mszy Św. w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona archidiecezji wrocławskiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W piątek, 22 czerwca br. o godz. 8.00 zapraszamy do udziału w Mszy św. dziękczynnej na zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Również w piątek, 22 czerwca br. na Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do modlitwy w intencji solenizanta Ks. Tomasza Niedzieli SDS z okazji imienin.

Serdecznie zapraszam na spotkanie „Kresy naszych pradziadów ocalić od zapomnienia„, które odbędzie w sobotę, 23 czerwca o godz. 15.00 w Gminnym Centrum Kultury w Dobroszycach. Szczegółowy plan spotkania znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej.

Informujemy Parafian, że decyzją Prowincjała i Jego Rady z dniem 01 lipca br. zostają z naszej wspólnoty skierowani do innych placówek następujący kapłani: Ks. Maciej Borowski SDS do parafii w Koczurkach i Ks. Tomasz Niedziela SDS do wspólnoty w Nałęczowie. Zapraszamy więc do udziału w Mszy św. dziękczynnej za ich pracę w tut. parafii w niedzielę, 24 czerwca br. o 11.30.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Dobroszycach oferuje pomoc w wypełnianiu obowiązku szkolnego przez dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu, sprzężoną również z autyzmem. Szczegóły podane są w gablocie parafialnej.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Również nowożeńcom dziękujemy za ofiarowanie kwiatów. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Nowosiedlic nr 12 d, 14, 18 a i 19 (w sumie 12 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Janina Paliwoda. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)