Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (10.06.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
X Niedziela zwykła (10 czerwca 2018 r.)

Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy starać się pełnić Jego wolę.

W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VI – św. Barnaba, uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła;
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy, portugalski franciszkanin, kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła;
  • 14 VI – bł. Michał Kozal, wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W niedzielę, 10 czerwca br. od godz. 15.00 zapraszamy w imieniu Rady Parafialnej do udziału w II Pikniku Jadwiżańskim. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

W środę, 13 czerwca br. zapraszamy do udziału w czuwaniu fatimskim: w Mszy św. o godz. 18.00 i procesji z modlitwą różańcową. Mieszkańców Dobroszyc prosimy o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej w procesji, a Duchową Adocję o Jej przystrojenie kwiatami i prowadzenie modlitwy różańcowej.

W przyszłą niedzielę, 17.06.br. będziemy gościć wspólnotę Cenacolo. Członkowie tej wspólnoty podczas Mszy św. dadzą świadectwo wyjścia z uzależnienia. Cenacolo, zwane inaczej Wieczernik, niesie pomoc młodym, zagubionym ludziom z problemami (szczególnie narkomanom), którzy szukają prawdziwej radości, nadziei i sensu życia. Zapraszamy Parafian do wysłuchania tego świadectwa.

Na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie została złożona ofiara 306,30 zł. Bóg zapłać.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Również nowożeńcom dziękujemy za ofiarowanie na kwiatów. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Nowosiedlic nr 09, 11, 12 i 13 (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Jan Burda i śp. Józef Ziółecki. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)