Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (03.06.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
IX Niedziela zwykła (03 czerwca 2018 r.)

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Na stoliku pod chórem można złożyć ofiarę na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszy św. o godz. 18.00.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 5 VI – św. Bonifacy, pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

10 czerwca br., w niedzielę od godz. 15.00 zapraszamy w imieniu Rady Parafialnej do udziału w II Pikniku Jadwiżańskim. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

We wtorek, 05 czerwca br. o godz. 17.00 w Zamku Dobroszyce odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców i opiekunów dzieci do lat 3 w sprawie naboru do żłobka. Szczegóły w gablocie parafialnej.

W piątek, 08 czerwca br. od godz. 13.00 w Ośrodku Zdrowia w Dobroszycach bezpłatne badanie ostrości wzroku. Szczegóły w gablocie parafialnej.

Zapraszamy jeszcze do wysłuchania krótkiego ogłoszenia animatorek Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej – Sylwii i Justyny.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary na kwiaty do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Nowosiedlic nr 03, 04, 06, 07/1 i 08 (w sumie 12 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Bolesław Guzik. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)