Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (27.05.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
VIII Niedziela zwykła – Najświętszej Trójcy (27 maja 2018 r.)

Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznajemy tę tajemnicę, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Św.

W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Św. w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 18.00, w Strzelcach o 17.00. W tym dniu nie ma Mszy św. o 11.30. O godz. 10.00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Św. wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Ołtarze proszę przygotować w następujących miejscach: pierwszy przy kapliczce na rogu ulic Ogrodowej i 3 Maja, drugi na Rynku, trzeci na rogu ulic Wrocławskiej i Czereśniowej, czwarty na ul. Topolowej. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Codziennie przy odpowiedniej pogodzie zapraszamy do udziału w procesji po Mszy św. o godz. 18.00.

Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00.

W piątek będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

W piątek również okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.

W sobotę w godzinach porannych odwiedziny chorych.

W przyszłą niedzielę: adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska, zakonnica, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
  • 01 VI – św. Justyn, rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Na kwiaty do czterech ołtarzy w procesji Bożego Ciała została złożona ofiara 334,54 zł. Bóg zapłać.

10 czerwca br., w niedzielę od godz. 15.00 zapraszamy w imieniu Rady Parafialnej do udziału w II Pikniku Jadwiżańskim. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

W poniedziałek, 28 maja br. do godz. 14.30 na parkingu przy kościele w Dobroszycach odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód przeznaczony jest na Pomoc Kościołowi w Potrzebie, który prowadzi akcję zakupu inkubatorów do szpitala w Afryce (Wybrzeże Kości Słoniowej). Szczegóły w gablocie.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią, ofiarowanie kwiatów i daru ołtarza, którym jest mszał dla kościoła w Strzelcach. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z Nowosiedlic nr 01, 01 a, 01 b, 01 c i 01 d (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msze św. w środę i czwartek o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)