Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (20.05.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Zesłania Ducha Świętego (20 maja 2018 r.)

Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

W poniedziałek, 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, w Strzelcach o godz. 17.00.

Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy do wypełnienia trzeciego przykazania kościelnego i skorzystania z sakramentu pokuty.

W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych o godz. 17.30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 26 V – św. Filip Nereusz, włoski kapłan, apostoł Rzymu.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W najbliższą sobotę, 26 maja br. o godz. 10.00 w Trzebinii święcenia kapłańskie przyjmie 5 alumnów WSD Salwatorianów w Bagnie. Otoczmy w tym dniu naszą modlitwą kandydatów do stanu kapłańskiego.

W przyszłą niedzielę, 27 maja br. na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy obchodzili wraz z II grupą dzieci z klas III uroczystość I Komunii św.

Na stoliku pod chórem prosimy o składanie ofiar pieniężnych na kwiaty do 4 ołtarzy w procesji Bożego Ciała.

GCK im. Anny Sojko w Dobroszycach zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy Dobroszyce, mających korzenie na kresach, o udostępnienie starych  zdjęć z domowych archiwów, które ubogacą wystawę pt. „Kresy wschodnie  naszych pradziadów ocalić od zapomnienia”. Szczegóły w gablocie parafialnej.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią, ofiarowanie kwiatów i daru ołtarza, którym jest mszał. Na następną niedzielę prosimy rodziny dzieci przystępujących do I Komunii Św. – grupa II.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Jan Bajorek i śp. Mirosław Szczepaniak. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msze św. w poniedziałek i w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)