Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (06.05.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Wielkanocna (06 maja 2018 r.)

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z kl. IV będą obchodzić rocznicę I Komunii Św.

Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 17.30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 8 V – św. Stanisław, biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W czwartek, 10 maja br. o godz. 17.30 w salce przy plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

W przyszłą niedzielę, 13 maja br. o godz. 18.00 rozpoczynamy tegoroczne czuwania fatimskie. Mieszkańców Bartkowa prosimy o niesienie figury w procesji, a Rycerstwo Niepokalanej o Jej przystrojenie kwiatami i prowadzenie modlitwy różańcowej. Pierwsza trasa procesji będzie przebiegać ulicami Dobroszyc: Topolową, Ogrodową, Wesołą, Rynek, Różaną, Czereśniową i Topolową. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Na Mszy św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania została złożona na tacę ofiara. Zostaną z niej ufundowane do zakrystii: dywan i szafka pod umywalkę. Bóg zapłać.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią. Na następną niedzielę prosimy rodziny dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Św.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Leokadia Krawczyńska. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

 

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)