Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (29.04.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkanocna (29 kwietnia 2018 r.)

Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17.30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach parafii.

Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności z naszymi rodakami na emigracji.

W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.

W sobotę, 05 maja br. w godzinach porannych odwiedziny chorych.

W przyszłą niedzielę: adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 2 V – św. Atanazy, biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 4 V – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Metropolita Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek, 4 maja 2018 r.

Całkowita spłata kredytu na remont dachu kościoła w Dobroszycach wyniosła 161.098,33 zł.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Stawowej nr 30, 32 i 42 (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Tadeusz Łuczkowski. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msze św.: w środę o godz. 17.00, w czwartek o godz. 10.30.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)