Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (22.04.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkanocna (22 kwietnia 2018 r.)

Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 23 IV – św. Wojciech, biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
  • 25 IV – św. Marek, pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w salce przy plebanii w niedzielę, 22 kwietnia br. o godz. 19.00. Obecność dla jednego z rodziców jest obowiązkowa.

W sobotę, 28 kwietnia br. na Mszy św. o godz. 17.00 w kościele w Dobroszycach Bp Jacek Kiciński z Wrocławia udzieli sakramentu bierzmowania kandydatom z naszej parafii. Na tej Mszy św. również będziemy dziękować za dar remontu dachu naszego kościoła. Serdecznie Parafian zapraszamy do tej modlitwy. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary na kwiaty. Również nowożeńcom dziękujemy za ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy rodziny kandydatów do bierzmowania.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)