Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (15.04.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkanocna (15 kwietnia 2018 r.)

Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, która pomoże nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Przedstawicieli Rady Parafialnej, grup parafialnych i sołtysów naszej parafii zapraszam w niedzielę, 15 kwietnia br. do salki przy plebanii o godz. 16.00 na spotkanie organizacyjne przed czuwaniami fatimskimi.

W niedzielę, 15 kwietnia br. po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele w Dobroszycach odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św.

Skarbonkę wielkopostną prosimy składać w zakrystii. Bóg zapłać.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w salce przy plebanii w niedzielę, 22 kwietnia br. o godz. 19.00. Obecność dla jednego z rodziców jest obowiązkowa.

W ostatnim tygodniu został całkowicie spłacony kredyt na remont dachu kościoła w Dobroszycach. Było to możliwe, ponieważ Parafia po rocznym oczekiwaniu otrzymała dotację z Funduszu Europejskiego. Kwota dotacji jest widoczna na plakacie informacyjnym przy wejściu do kościoła.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary na Mszę św. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Stawowej nr 15 b, 17 i 28 (w sumie 12 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Stanisław Tołpa i śp. Jan Krasowski. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)