Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (08.04.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego (08 kwietnia 2018 r.)

Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Wspieramy dzieła Caritas. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

W poniedziałek będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.

Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Przedstawicieli Rady Parafialnej, grup parafialnych i sołtysów naszej parafii zapraszam w niedzielę, 15 kwietnia br. do salki przy plebanii o godz. 16.00 na spotkanie organizacyjne przed czuwaniami fatimskimi.

Również w niedzielę, 15 kwietnia br. po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele w Dobroszycach odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św.

Osoby, które w czasie Wielkiego Postu zbierały jałmużnę postną do swoich skarbonek, prosimy o ich dostarczenie do zakrystii lub o pozostawienie przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego. Bóg zapłać.

Stan konta do obsługi spłaty kredytu na koniec marca br. wynosi zł. Rata kredytu z odsetkami za marzec 2018 r. wyniosła 1.278,87 zł.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary na Mszę św. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Stawowej nr 07, 09, 09 a, 11 i 13 (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszły śp. Teresa Grabarz i śp. Marianna Dudek. Zmarłe polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)