Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (01.04.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (01 kwietnia 2018 r.)

Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

Msze Św. w Poniedziałek Wielkanocny, będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Jutro po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych.

Informuję Parafian, że ze względu na bezpieczeństwo wejścia na teren kościoła została wykonana nowa brama wjazdowa. Bramę wykonał P. Jan Zdobylak. W pracach przy bramie pomagali Panowie: K. Dziedzic, R. Górniak i J. Graja. Bardzo serdecznie dziękuję im wszystkim, a szczególnie P. J. Zdobylakowi za wykonaną pracę. Całkowity koszt bramy zostanie podany po zakończeniu wszystkich prac związanych z jej montażem.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Stawowej nr 04, 06/1 i 06/2 (w sumie 10 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msze św.: w poniedziałek o 10.30, w środę i w czwartek o 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)