Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (25.03.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej (25 marca 2018 r.)

Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.

Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – w Strzelcach o godz. 18.00, w Dobroszycach o 19.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem w Dobroszycach do godz. 22.00.

W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.00 w Strzelcach oraz o 19.00 w Dobroszycach będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać w Dobroszycach przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Straż Pożarną z Dobroszyc proszę o czuwanie przy Grobie Pańskim i przygotowanie ognia do poświęcenia paschału w Wielką Sobotę.

W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych i spożycie tylko jednego posiłku do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć na Wielką Sobotę.

Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Dobroszycach o godz. 20.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec. Liturgię dopełni w niedzielny poranek o godz. 6.00 radosna procesja rezurekcyjna.

W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów: Dobroszyce – 10.00, 11.00 i 12.00; Strzelce, Bartków i Nowica I – 12.00, Nowosiedlice, Kolonia Strzelce i Nowica II – 12.30.

W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Odwiedziny chorych przed Wielkanocą odbędą się w godzinach porannych: w poniedziałek – ks. Maciej Figarski SDS, w środę – ks. Maciej Borowski SDS.

Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek zaprasza wszystkich na uroczystą inaugurację Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, która będzie miała miejsce 28 marca br. w Gminnym Centrum Kultury w Dobroszycach o godz. 17.30. 

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Ogrodowej nr 36 i 40 (w sumie 13 osób dorosłych). Porządki proszę wykonać w sobotę między 13.00 a 15.00.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00, w czwartek i w piątek liturgia o godz. 18.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)