Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (18.03.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu (18 marca 2018 r.)

W V niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła i kościoła w Strzelcach. Na uroczystą Mszę św. z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy do Strzelec o godz. 17.00. Pozostałe Msze św. w Dobroszycach o godz. 8.00, 11.00 i 18.00.

Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. pobłogosławimy palmy.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Planowany na wtorek, 20 marca br. egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów gimnazjum z kl. III odbędzie się w innym terminie, który będzie podany w ogłoszeniach.

W piątek, 23 marca br. (przy dobrej pogodzie) zapraszamy do udziału w Drodze krzyżowej ulicami Dobroszyc. Procesja rozpocznie się na Rynku i przejdzie do kościoła parafialnego ulicami: 11 Listopada, 3 Maja, Ogrodową, Czereśniową i Topolową. Grupy chętne do niesienia krzyża prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

W zakrystii są do nabycia baranki z czekolady za 4 zł. Jest to akcja pomocy na święta prowadzona przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Na wsparcie odbudowy organów w bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu została złożona ofiara 247,52 zł. Bóg zapłać.

Gminne Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach zaprasza serdecznie na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w niedzielę, 18 marca br. w budynku GCK przy ul. Parkowej w godz. 14.00 – 20.00. Można zakupić ozdoby wielkanocne, wyroby rękodzielnicze, a także produkty spożywcze. Kiermaszowi towarzyszą występy artystyczne. Serdecznie zapraszamy.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Ogrodowej nr 29, 30, 31, 32, 33 i 35 (w sumie 13 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Bolesław Sitek. W sobotę, 17 marca br. zmarł śp. Henryk Figarski, tata Ks. Macieja Figarskiego SDS, wikariusza naszej parafii. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msze św. w poniedziałek i w środę o godz. 17.00,
w piątek zapraszamy do Dobroszyc na Drogę krzyżową o godz. 19.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)