Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (11.03.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkiego Postu (11 marca 2018 r.)

Dzisiaj, w IV niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

Rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne i serdecznie witamy ks. rekolekcjonistę Ks. Andrzeja Uruskiego SDS. Plan rekolekcji jest dostępny w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii. Przypomnę, że na czas rekolekcji następuje zmiana godzin sprawowania Mszy św. W środę, 14 marca br. odbędzie się spowiedź św. rekolekcyjna. Natomiast we wtorek i w środę ofiary składane na tacę są przeznaczone dla ks. rekolekcjonisty. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątek w Dobroszycach o godz. 17.15, w Strzelcach o 17.00, a Gorzkie żale w niedzielę w Dobroszycach o godz. 17.15, w Strzelcach po Mszy św. o 10.30.

We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego naszymi serdecznymi modlitwami.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W tym tygodniu, ze względu na rekolekcje, kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartek od 16.00 do 17.00.

Rozpoczynamy przygotowania do Drogi krzyżowej ulicami Dobroszyc w dniu 23 marca br. Przy dobrej pogodzie rozpoczęcie nastąpi na Rynku i procesja przejdzie do kościoła parafialnego. Grupy chętne do niesienia krzyża prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii.

Na prośbę Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego na stoliku pod chórem można złożyć ofiarę pieniężną na wsparcie odbudowy organów w bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu. Bóg zapłać.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Ogrodowej nr 26 i 28 (w sumie 12 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Aniela Wiśniewska i śp. Marian Skrybuś. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce
Msze św. w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 18.00,
w piątek Droga krzyżowa o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)