Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (04.03.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu (04 marca 2018 r.)

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

Pomocą w tej sprawie może służyć udział w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczniemy w naszej parafii w przyszłą niedzielę, 11 marca br. Szczegóły podane są w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.

Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na Drogę krzyżową w piątek w Dobroszycach o godz. 17.15, w Srzelcach o 17.00 i na Gorzkie żale w niedzielę w Dobroszycach o godz. 17.15, w Strzelcach po Mszy św. o 10.30.

W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet z okazji święta.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

W niedzielę Ad gentes – Dniu Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami została złożona ofiara na misje w kwocie zł. Bóg zapłać.

Stan konta do obsługi spłaty kredytu na koniec lutego br. wynosi zł. Rata kredytu z odsetkami za luty 2018 r. wyniosła 1.278,87 zł.

Parafia NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy organizuje pielgrzymkę do: Ostrowa Lednickiego – Gniezna – Trójmiasta i Malborka w dniach 13-16 czerwiec 2018. Koszt 850 PLN (bilety wstępu wliczone), autokar wyjedzie z Oleśnicy. Natomiast Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła z Kucharzowic organizuje pielgrzymkę do Warszawy w dniach 19-22 wrzesień 2018 Koszt 850 PLN + 90 PLN bilety. Autokar również wyjedzie z Oleśnicy. W gablocie parafialnej są programy pielgrzymek.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Ogrodowej nr 20, 21, 23 i 25 (w sumie 13 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Strzelce:
Msze św. w środę o godz. 17.00,
w piątek Droga krzyżowa o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)