Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (18.02.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
I Niedziela Wielkiego Postu (18 lutego 2018 r.)

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo Drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17.15, w Strzelcach o 17.00, a na Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15, w Strzelcach po Mszy św. o 10.30.

Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 11-14 marca br.

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 22 II – św. Piotr Apostoł, pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Magazyn Salwator do nabycia za 5 zł w zakrystii.

„Talent Miłosierdzia” to tytuł akcji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, by nieść pomoc materialną innym ludziom w swojej parafii lub oddać ją w głównej siedzibie we Wrocławiu. Torby na żywność są na stoliku.

Młodzież z klasy 2 a gimnazjum zapraszamy do salki przy plebanii w środę, 21 lutego br. o godz. 19.00 na katechezę przed bierzmowaniem. W następną środę zapraszamy młodzież z klasy 3 a i 3 b.

Dzisiaj, 18 lutego br. o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne w kościele dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i złożenie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Ogrodowej nr 11/1, 12 i 14 (w sumie 14 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Katarzyna Małolepsza. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00, w piątek Droga krzyżowa o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)