Parafia św. Jadwigi w Dobroszycach

Ogłoszenia Duszpasterskie (11.02.2018)

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela zwykła (11 lutego 2018 r.)

Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

W Światowy Dzień Chorego naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy po Mszy św. do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Św. w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, w Strzelcach o 17.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. Na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Św. dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątek w Dobroszycach o godz. 17.15, w Strzelcach o godz. 17.00,  Gorzkie żale w niedzielę w Dobroszycach o godz. 17.15, w Strzelcach po Mszy św. o godz. 10.30.

Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w następujących intencjach…

Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek zapraszamy od godz. 17.00 do 18.00 do adoracji Najświętszego Sakramentu, jako indywidualnego przygotowania do Wielkiego Postu.

Młodzież z klasy 2 b gimnazjum zapraszamy do salki przy plebanii w środę, 14 lutego br. o godz. 19.00 na katechezę przed bierzmowaniem. W następną środę zapraszamy młodzież z klasy 2 a.

W czwartek, 15 lutego br. o godz. 18.00 w salce przy plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

W niedzielę, 18 lutego br. o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

Wymienionym przed tygodniem Parafianom dziękujemy za opiekę nad naszą świątynią i ofiarowanie kwiatów do kościoła. Na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Ogrodowej nr 06, 07 i 11/4 (w sumie 11 osób dorosłych).

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Andrzej Solecki. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszej wspólnej modlitwie: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Strzelce:
Msza św. w środę o godz. 17.00, w piątek Droga krzyżowa o godz. 17.00.

Ks. Janusz Kaliciak SDS
(proboszcz)